Liga rządzi, Liga radzi… na nowo!

dnia

Zanim na ekranach kin pojawi się Wielka Trójka superbohaterów DC (światowa premiera filmu Zacka Snydera już 25 marca!) warto wiedzieć, że Batman jest wampirem, Superman meksykańskim zabójcą, a Wondie kosmiczną seksbombą. Przynajmniej w animacji „Bogowie i potwory”.

Nowe inkarnacje Wielkiej Trójki - Batman, Wonder Woman, Superman

Pomysł na nietypowe inkarnacje kultowych herosów ze świata DC należy przypisać w poczet sukcesów Bruce’a Timma. Amerykański grafik, scenarzysta, animator, autor kultowej serii „Batman: The Animated Series” zaprezentował autorską wizję, w której sprawiedliwość – jedna z kluczowych wartości dla superbohaterskiej mitologii DC – jawi się jako bezkompromisowa siła. „Liga Sprawiedliwości: Bogowie i potwory” to alternatywne spojrzenie na origin poszczególnych postaci, interesujący konflikt moralny i sprytnie wykorzystanie motywów takich jak terroryzm czy kwestia działań militarnych i odpowiedzialności przed opinią publiczną.

Animacja prezentująca niejednoznaczne podejście do mitu superbohaterów jest jednak dopiero początkiem. Już w tym roku czekać nas będą epizody z serialowej serii „Gods and Monsters”. A póki co trzy mini-filmy:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s