Zaginęło w akcji #6 – „Pippi Pończoszanka” – niezrealizowany projekt studia Ghibli

dnia

Ponoć co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr… niemniej! Warto jest czasem zobaczyć niezrealizowane projekty. Zwłaszcza gdy mówimy o studiu Ghibli.

pippicc

Okazuje się, że w 1971 roku doszło do spotkania pomiędzy Hayao Miyazakim, Isao Takahatą oraz Astrid Lindgren, autorką słynnej powieści „Pippi Pończoszanka” (szw. Pippi Långstrump), jednak realizacja animowanej adaptacji nie doszła do skutku. Przyczyna nie jest do końca jasna – Lindgren nie wyraziła po prostu zgody na przedsięwzięcie, można domniemywać, że nie spodobała się jej wizja japońskich twórców.

A jaki był pomysł? Miyazaki popełnił kilka grafik koncepcyjnych przedstawiających Pippi, dziewięcioletniej dziewczynki, która w świecie pełnym przygód doskonale radzi sobie bez pomocy dorosłych. Ach, taka dumna, taka niezależna! Jak wyszło? Imho, bardzo fajnie, czego dowody znajdziecie poniżej.

pipp1pippi2pippi3pippi4pippi5pippi6pippi7

Pomimo że nie udało się opracować tego projektu, to w 1997 roku animowany serial telewizyjny został wyprodukowany przez kanadyjskie przedsiębiorstwo Nelvana. Najbardziej znaną ekranizacją przygód Pippi jest zaś oczywiście cykl filmów o Pippi zrealizowany w latach 1969-1973 w reżyserii Ollego Hellboma. W roli głównej wystąpiła Inger Nilsson. A poniżej intro kreskówki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s