Zaginęło w akcji #1: serial animowany „Micronauts”

Stwierdziłem, że czasami warto będzie skrobnąć parę słówek na temat historii seriali animowanych, które mogły, ba – które powinny powstać – ale z jakichś powodów pozostały w sferze marzeń. Na pierwszy ogień idą „Micronauts”!

micronauts1

Ano właśnie. Kilka lat temu, a dokładniej pod koniec lipca 2013 roku, Dave Johnson, amerykański grafik, rysownik, który znany jest choćby z okładek do komiksowej serii „100 naboi” podzielił się pięknymi pracami ze świata „Micronauts”. Nie byłoby w tym może nic specjalnego, gdyby do fejsbukowego wpisu nie dodał pewnej wiadomości…

Otóż, jak sam przyznał Johnson, grafiki koncepcyjne tworzone były z myślą o serialu animowanym. Całość miała być inspirowana komiksową serią, którą w latach 80. dla Marvela tworzyli Bill Mantlo oraz Michael Golden. Z planu wyszły jednak nici, gdy Hasbro wykupił prawa do marki. Tak też dziecięce marzenie nigdy nie zostało zrealizowane, a rysunki pozostały nieożywione, bez ruchu… Kurtyna. Nie, jeszcze nie! A, no i poniżej małe dziełka Johnsona!

 

Komiksowa opowieść osadzona w mikroświecie, gdzie nie brakuje dziwnych eksperymentów genetycznych, meta-ludzi, kosmicznych podróży, przeszczepienia umysłów i tym podobnych, powstała na bazie zabawek z 1974 roku produkowanych przez firmę Takara. Od 1976 seria pojawiła się również w USA, dzięki czemu Bill Mantlo mógł zobaczyć, że jego syn z entuzjazmem bawi się figurkami z rzeczonej marki… a później, pewnie zazdroszcząc małemu, postanowił, że z pomysłem uderzy do Jima Shootera, ówczesnego rednacza Marvela. No i wspólnie z Michaelem Goldenem stworzył własny plac zabaw.

bill-mantlo-michael-golden

Nam pozostają obrazki. Choć nie do końca. Bo oprócz nowej serii komiksowej, która powstaje obecnie dla IDW (w między czasie prawa do historii należały również np. do Image Comics), a za którą odpowiada Cullen Bunn (scenario) oraz David Baldeón i David Garcia—Cruz (rysunki), nawiązania do świata „Micronauts” pojawiają się na przykład w Kinowym Uniwersum Marvela – mikro-uniwersum było ponoć sygnalizowanie w „Ant-Manie”, wątek ma zaś być podjęty również w „Ant-Man and the Wasp”.

micro3

Tyle ode mnie na dzisiejszy dzionek! Podobnymi znaleziskami będę się oczywiście dzielić w nieregularnych odstępach czasu, kto wie, może nawet coś na  ten temat nagram? Zostańcie na łączach! SAME BATTIME, SAME BATCHANNEL!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s