Zaginęło w akcji #2 – gra „Indiana Jones and the Iron Phoenix”

Nietypowe perełki, o których będę starać się pisać w tym dziale, to nie tylko animacje, ale również gry komputerowe. Zwłaszcza, że produkcje tworzone przez LucasArts zawsze miały w sobie duży potencjał na kreskówkowe adaptacje.

A co dzisiaj? Ano „Indiana Jones and the Iron Phoenix”, czyli sequel gry „Indiana Jones and the Fate of Atlantis” z 1992 roku. Nad kontynuacją opracowaną w mechanice point&click, która podobnie jak pierwsza część miała być zupełnie nową, samodzielną historią, faktycznie trwały prace.

Raptem dwa lata po premierze pierwszej części postanowiono bowiem rozbudować franczyzę. Ale jak? Ale gdzie? Akcja gry „Iron Phoenix” miała toczyć się w 1947 roku – to właśnie wtedy Indie wraz z sowieckim agentem udałby się na misję do Ameryki Południowej, gdzie niedobitki niemieckich nazistów chciały ożywić Hitlera. Jak? Przy pomocy kamienia filozoficznego, oczywiście!

indiana-jones-iron-phoenix2

No i pięknie. Dlaczego zatem nie wyszło? Na przeszkodzie stanęły problemy organizacyjne – częste zmiany na stanowiskach liderów zarządzających projektem, podmiotów wykonujących grę, ale również, hm, symbole. Bo tytuł miał być ponoć zakazany w Niemczech, które dosyć alergicznie reagowały na przedstawienie takiej, a nie innej historii. Niby nic, a jednak niemiecki rynek był w ówczesnym czasie bardzo znaczącym dla sprzedaży gier przygodowych.

adolf-hitler-indiana-jones

Co nam zatem zostało? Podziwiać (choć może to duże słowo) grafiki koncepcyjne, fragmenty animacji, ale również skan blisko 60 stronicowego dokumentu, który koncentruje się na samej grze! Tyle na dziś. A, no i pamiętajcie, że niedługo premiera filmu animowanego o słynnym archeologu!

indiana-jones-iron-phoenix3

2 Komentarze Dodaj własny

 1. Joorg pisze:

  Ja tam chciałbym reedycję wszystkich Indich w stylu odświeżonych Monkey Island…

  Polubienie

  1. ANIPULP pisze:

   Zdecydowanie! No i generalnie klasyczne przygodówki typu point&click – na zawsze w serduszku!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s