Zaginęło w akcji #7 – serial animowany „Buffy: Postrach wampirów”

Piękna i charakterna, wyimaginowana córka Josha Whedona – niejaka Buffy, pogromczyni wampirów – miała szansę, aby zaistnieć we własnym serialu animowanym.

buffy-bruce-timm
Grafika autorstwa niezastąpionego Bruce’a Timma, który nie był jednak związany z serialem animowanym o Buffy.

Buffyverse zaczęło się od filmu z 1992 roku (w obsadzie oprócz Kristy Swanson, pojawiła się także Hilary Swank, Donald Sutherland oraz Rutger Hauer!). Historia o nastolatce, której przeznaczeniem jest walka z dziećmi nocy była kontynuowana w ramach serialu telewizyjnego w latach 1997-2003. W międzyczasie pracowano zaś nad kreskówką.

W projekt zaangażowany był oczywiście Whedon, Jane Espenson odpowiedzialna za nagradzane i cenione scenariusze do telewizyjnej serii o Buffy, a także Jeph Loeb,  twórca komiksów takich jak „Batman: Długie Halloween” czy „Hulk: Szary”, który miał nadzorować prace jako producent wykonawczy.

Prace zaczęły się w 2001 roku, projektem zainteresowana była wytwórnia FOX, jednak z czasem włodarze amerykańskiego giganta postanowili przekazać kwestię realizacji innym stacjom. Chętnych jednak nie było. Szansa na powstanie pojawiła się jeszcze w 2004 roku, jednak pomimo iż chęć udziału wyraziły najważniejsi aktorzy z serialu, to i tym razem projekt pozostał w sferze niezrealizowanych marzeń. Jednak w sieci nic nie ginie!

W internetowisku możemy bowiem zobaczyć krótką animację/prolog do serialu. Czarujące przedstawienie, które mogło dać podstawę pod pełnoprawną serię. Whedon chciał, aby wizualna strona przywodziła na myśl „Animaniaków” i „Batman: The Animated Series”. Szlachetne wzorce, a i wykonanie konkretne:

A fani także nie próżnują! Niejaki Stephen Byrn popełnił interesujący opening ujęty w nieco lżejszej tonacji. Tak mogłaby również prezentować się młodociana pogromczyni wampirów:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s