„Bone” – będzie animacja na podstawie komiksu!

dnia

Aż dziw bierze, że dopiero teraz, ale… co tam! Ważne jest to, że oficjalnie zapowiedziano realizację animacji na podstawie „Bone”, komiksowej serii Jeffa Smitha.

bone-komiks

Trójka kuzynów – Fone Bone, Phoney Bone i Smiley Bone – ucieka z rodzinnego miasteczka… i zaczyna się przygoda! Pan Szarańczy, który terroryzuje średniowieczną osadę, szczuropodobne stwory depczące po piętach śmiałków… tajemnicza niewiasta o imieniu Thorn.

Przyznam szczerze, że nieco improwizuję z tym opisem, bo nie czytałem serii (nagradzanej wielokrotnie! Na koncie dziesięć Eisnerów-komiksowych Oscarów), ale przez wielu uważana jest ona za niekonwencjonalny majstersztyk – humorystycznego fantasy, dramaturgii, rozmachu niczym ze świata „Władcy pierścieni”. No i ta ujmująca, prosta, ale estetyczna kreska, która tworzy kontury baśniowej rzeczywistości. Czad!

Reżyserią zajmie się Mark Osborne, który na swoim koncie ma między innymi filmy: „Mały Książę” oraz „Kung Fu Panda”. Premiera? Jeszcze nie wiadomo. Ale nie lękajcie się! Maj 2017 to czas, w którym ukaże się polskie wydanie komiksu za sprawą wydawnictwa Egmont.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s