„Castlevania” jako animacja od twórcy „Pora na przygodę”?

dnia

Czy istnieją przesłanki do tego, aby sądzić, że doczekamy się animowanego serialu „Castlevania”? A i owszem!

Rewelacje należy wiązać z postacią Freda Seiberta, producenta serialu „Pora na przygodę!”. Podczas  występu w podcaście „Nick Animation” zdradził on, że obecnie pracuje nad projektem bazującym na kultowym, 30 letnim cyklu brutalnych gier wideo. Seibert nie chciał podać tytułu, jednak dopowiedział, że całe przedsięwzięcie planowane jest od 12 lat.

fred-seibert

I tutaj zaczyna się robić ciekawie, bo od mniej więcej dekady prawa do adaptacji „Castlevani” należą właśnie do Seiberta i jego firmy Federated Studios odpowiedzialnej za stworzenie „Adventure Time”. Jeśli chodzi o tę ostatnią kreskówkę – wiemy już, że 9., ostatni sezon wyemitowany zostanie w 2018 roku. Pojawi się zatem miejsce na nowy projekt.

„Castlevania” to cykl gier, który na rynku obecny jest od 1986 roku. Historia koncentruje się na odwiecznej walce pomiędzy armią Drakuli i powstaniem klanu Belmontów – rodziny pogromców wampirów, którzy są ostatnią nadzieją ludzkości.

Warto przy okazji dodać, że pierwotnie adaptacja „Castlevanii” planowana była jako kinowe widowisko. Na pierwszego reżysera wybrano w 2005 roku Paula W.S. Andersona (cykl „Resident Evil”), natomiast dwa lata później projekt powierzono Sylvainowi White’owi („Koszmar kolejnego lata”). Do realizacji przymierzał się również James Wan („Naznaczony”), jednak ostatecznie żadne plany nie zostały wcielone w życie.

Z kolei pół roku temu Adi Shankar, dosyć ekscentryczny producent filmowy, oficjalnie poinformował, że zamierza zrealizować animowaną wersję „Castlevani” – historię równie mroczną, co satyryczną, która na nowo zdefiniuje wampiryczne opowieści. Kto wie – może czeka nas zatem diablo dobra animacja?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s