Mark Hamill oraz Christopher Plummer w „Howard Lovecraft and the Undersea Kingdom” – zobaczcie fragment animacji!

dnia

Młodzieńcza fantazja i upiorne przygody – już wkrótce doczekamy się kolejnego filmu animowanego na podstawie komiksu inspirowanego postacią i literackim dziedzictwem H.P Lovecrafta! Głosu w filmie użyczą Christopher Plummer oraz Mark Hamill.

howard-lovecraft

„Howard Lovecraft and the Undersea Kingdom” zostanie wyprodukowany przez Shout! Factory oraz Arcana Studios. Reżyserią zajmie się natomiast Sean Patrick O’Reilly, który na swoim koncie ma już między innymi animację „Howard Lovecraft and the Frozen Kingdom”. Zarówno jeden, jak i drugi tytuł jest adaptacją komiksów stworzonych przez Bruce’a Brown i Dwight L. MacPherson’s.

O czym będzie to historia? Ano o młodym Howardzie, który wraz ze swoim osobliwym, mackowatym przyjacielem o imieniu Spot wyrusza w niebezpieczną podróż, która zaczyna się na lodowatych rubieżach, kończy zaś… w podwodnych głębinach przedwiecznego, tajemniczego oceanu. W historii odnaleźć mamy elementy inspirowane biografią pisarza, a także – rzecz oczywista – jego fantastyczną mitologią. Udział w widowisku negocjuje ponoć Cthulhu oraz Shoggoth!

fcv

Mark Hamill ma wcielić się w postać niejakiego Dr. Henry’ego Armitage’a, z kolei Plummer  powtórzy swoją rolę z pierwszej części i raz jeszcze wystąpi jako Dr. Herbert West. Z kolei Doug Bradley, aktor znany jako Pinhead z serii „Hellraiser” przeobrazi się w… Nyarlathotep! Diabolo perfecto. W sieci pojawił się już pierwszy fragment animacji:

A tak poza tym przypominam o internetowym serialu animowanym, który został stworzony na motywach powieści „W górach szaleństwa”, a także czarownej mandze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s