Szczury z NIMH i dzielna pani Brisby? Powstanie nowy film!

dnia

Fantastyczna zapowiedź filmu z wielkim potencjałem na czarowną, mroczną baśń. James Madigan ma wyreżyserować „The Rats of NIMH”, ekranizację popularnej serii książek dla dzieci autorstwa Roberta C. O’Briena.

mrs-frisby-and-the-rats-of-nimh

Produkcja opowiadająca o grupce szczurów, którym udało się zbiec z tajemniczego laboratorium (w wyniku czego ich inteligencja została znacząco podwyższona) będzie połączeniem komputerowej animacji i kina aktorskiego. Scenariuszem zajmie się zaś Michael Berg, twórca czterech części „Epoki lodowcowej”. Dla Madigana będzie to natomiast pełnometrażowy debiut.

mrs-frisby-and-the-rats-of-nimh

Pomysły z książek O’Briena były już podejmowane w formie kinowej. Część z Was kojarzy być może, iż w 1982 na podstawie jednej z jego powieści stworzono animację „Dzielna pani Brisby” wyreżyserowaną przez żywą legendę animacji, czyli Dona Blutha. W historii o Pani Brisby, poczciwej myszy poszukującej leku dla swojego chorego syna, dało się wyczuć nie tylko nastrój  melancholii, ale również swoistą grozę – w animacji pełno było mrocznych i sugestywnych obrazów. Antropomorficzny świat zwierząt to także przypowieść z filozoficznymi treściami. Ciekawe, jak to wyjdzie w formie nowej ekranizacji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s