Zaginęło w akcji #16 – „Gotham High”, czyli licealne czasy Batmana!

dnia

Młodość! Czas niewinności, ale także trudnych decyzji – stopniowego dojrzewania… a czy także początki przestępczych karier oraz wykształcenie psychopatycznych skłonności wśród niektórych licealistów? Pewnie tak! Zwłaszcza jeśli mówimy o szkole w mieście Batmana. Czy wiecie, że swego czasu chciano zrealizować animowany serial „Gotham High”?

gotham-high

Wyjściowy koncept na telewizyjne widowisko opatrzone logiem DC był wyjątkowo prosty i dający pole do twórczych eksperymentów. Jeffery Thomas oraz Celeste Green, pomysłodawcy projektu, postanowili bowiem, aby kultowe postacie z komiksów o Batmanie – choćby Joker, Harley Quinn, Killer Croc czy Two-Face, ale także na przykład sam Bruce Wayne oraz Barbara Gordon – zostały przeniesione do licealnych czasów.

gotham-high2

Wszystkie nastoletnie problemy, pierwsze miłości czy wyzwania, które towarzyszą licealistom, miały zostać rozpisane na charakterników ze świata DC. Oczywiście – w nieco humorystycznej formie. Tak też młody Bruce miał funkcjonować jako młody łamacz niewieścich serc, a równocześnie… ceniący swoją samotność, miłośnik nowych technologii. Kto jeszcze? Edward Nygma, czyli stereotypowy nerd. Harvey Dent? Przewodniczący klasy! Oswald Cobblepot – tłuściutki dzieciak z problemami, Selina Kyle – seksowna gotka… O Jokerze nie wspomnę, wszak wiadomo, komu przypadła rola błazna i zgrywusa. (No i tak, właśnie o nim wspomniałem)

gotham-high3

Realizacja serialu, o którym pierwsze informacje pojawiły się już w 2011 roku, została niestety zawieszona z nieznanych przyczyn. Szkoda, zwłaszcza iż włodarze DC byli ponoć żywo zainteresowani pomysłem. Inna sprawa, że mniej więcej w tym samym czasie zaczęła się emisja serialu „Young Justice”, w którym również śledzimy przecież młodych protagonistów z superbohaterskiego uniwersum. Tyle że nie w tak dosłownie komediowej formie, na jaką zapowiadał się „Gotham High”! Na osłodę pozostają nam grafiki koncepcyjne – czarowne, trzeba przyznać – oraz fanowski opening serialu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s