Zbrodnie w świecie pluszaków? Powstanie serial „Amberville”!

dnia

Świat mafijnych porachunków i nieoczywistych wyborów. Zła, które pojawia się w życiu… niewinnych pluszaków! Zaintrygowani? Bo między innymi o tym traktować będzie „Amberville”, nowy serial animowany, za którego realizację odpowiedzialny jest Conrad Vernon reżyser „Sausage Party”.

Wiemy, że serial powstaje na podstawie serii książek zatytułowanych „Mollisan Town”, której autorem jest Tim Davys. Projekt tworzony jest na zamówienie Amazon Studios, a do jego realizacji wyznaczono Chrisa McCoya oraz wspomnianego Conrada Vernona, na którego koncie znaleźć można choćby „Shreka 2”, „Potwory kontra obcy” czy „Madagaskar 3”. A o czym będzie opowiadać „Amberville”?

Postacią wiodącą w tej nieoczywistej historii jest niejaki Eric Niedźwiedź. Pewnego dnia do jego mieszkania zagląda dawny szef, gangster Nicholas Gołąb, który rozkazuje Ericowi odszukać listę śmierci? Ale o co chodzi, zapytacie? Rozpiska dotyczy pluszaków, które… mają zostać zlikwidowane. Były szef Erica chce, aby podwładny wykreślił jego nazwisko. Jeżeli tego nie zrobi zginie Emma Królik, ukochana żona Erica. Tak też zaczyna się właściwa akcja, w której Niedźwiedź z zespołem znajomków – wroną, wężem i gazelą – usiłuje wykonać zadanie…

Całość charakteryzowana jest jako bezkompromisowa historia o ludzkiej (tak, metafora taka) naturze, przedstawieniu zła i przeznaczenia… no, będzie się dziać. Książka ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Świat Książki. A o serialu będę oczywiście jeszcze informować!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s