„The Breadwinner” – pierwszy zwiastun animacji

dnia

Wojenne piekło, siła wyobraźni i dzielna, młoda dama, która musi stawić czoło wobec Zła. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu „The Breadwinner”, która powstaje w  studiu Cartoon Saloon. Irlandczycy na swoim koncie mają między innymi „Sekrety Księgi z Kells” czy przygotowywaną właśnie historię „The Wolfwalkers”.

The-Breadwinner-1

Animowana opowieść koncentruje się na przedstawieniu losów Parvany, młodej dziewczyny żyjącej pod rządami talibów w Afganistanie. Rezolutna niewiasta jest zmuszona do tego, aby udawać chłopca, stając się równocześnie głównym żywicielem rodziny – jej ojciec został bowiem niesprawiedliwie uwięziony w więzieniu.

The-Breadwinner-2

Scenariusz „The Breadwinner” powstał na podstawie bestsellerowej powieści kanadyjskiej autorki Deborah Ellis. Współproducentką obrazu jest Angelina Jolie. Reżyserii filmu podjęła się natomiast Nora Twomey, która pracowała przy animacji „Sekret księgi z Kells”. Według zapewnień twórców ma to być pokazanie nie tylko odwagi młodej dziewczyny, ale również ukazanie fascynującej kultury oraz nieznanej historii Afganistanu.

Jeden Komentarz Dodaj własny

  1. Wygląda miodnie 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s