Nowy-ostatni film Hayao Miyazakiego – coś, czego się nie spodziewacie

Mniej więcej roku temu ogłoszono, że Hayao Miyazaki, żyjąca legenda animowanego świata, powróci do reżyserowania filmów. Okazuje się jednak, że „Kemushi no Boro” („Boro the Caterpillar”) nie będzie jego ostatnią realizacją.

miyazaki - najnowszy, ostatni film japońskiego mistrza

Nowa animacja Miyazakiego otrzymała tytuł „Kimi-Tachi Wa Dou Ikiru Ka?” („How Do You Live?”), a inspirowana będzie wydaną w 1937 roku powieścią z 1937 autorstwa Genzaburō Yoshino. O czym będzie to historia?

W pierwszych zapowiedziach pojawiają się informacje, z których wynika, że poznamy opowieść o dorastaniu 15-letniego chłopaka, mieszkającego ze swoim wujkiem w Tokio z lat 30. ubiegłego wieku. Próba odnalezienia własnego miejsca w świecie, przyjaźń, odwaga, ale także problem dyskryminacji i rasizmu stanowić będzie o sednie historii.

Miyazaki przyznaje, że swoją najnowszą produkcję dedykuje swojemu siedmioletniemu wnukowi, który zainspirował go do tego, aby przedstawić jeszcze jeden, prawdopodobnie ostatni już film sygnowany nazwiskiem japońskiego mistrza. Póki co nie wiadomo, kiedy doczekamy się premiery widowiska.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s