„Devil May Cry” – kolejny serial twórcy „Castlevanii”!

Adi Shankar, producent animowanego serialu „Castlevania”, ogłosił swój kolejny projekt – tym razem będzie to ekranizacja „Devil May Cry”!

dmc

Już od pewnego czasu Shankar sugerował, że jego kolejnym widowiskiem telewizyjnym może stać się animacja inspirowana jedną z serii gier elektronicznych z Japonii. W spekulacjach najczęściej pojawiał się tytuł „The Legend of Zelda”, jednak ostatecznie okazało się, że to „Devil May Cry” zostanie przeobrażony jako nowy serial przygotowany z myślą o platformie Netflix.

Co ciekawe, Shankar daje też do zrozumienia, że „Devil May Cry” oraz „Castlevania” mogą stać się częścią wspólnego uniwersum. Póki co, nie mamy informacji na temat tego, kiedy mogłyby się rozpocząć prace nad widowiskiem, jednak umowa pomiędzy producentem a firmą Capcom jest już podpisana.

cdmc

Motywem przewodnim fabuły gier z cyklu „Devil May Cry” jest zemsta, jakiej główny bohater – Dante pragnie dokonać na demonach winnych śmierci matki i skorumpowania brata. Aby osiągnąć swój cel heros musi przebijać się przez hordy wrogów i zgładzić kolejnych antagonistów stojących mu na drodze.

Warto też powiedzieć, że poza wstępnymi pracami nad trzecim sezonem „Castlevanii” trwają również prace nad projektem „Assassin’s Creed”, a nieoficjalnie mówi się również o planach na animowane „Diablo”.  Zanim przyjdzie nam oglądać animowane „Devil May Cry”, będziemy mieli okazję zagrać w „Devil May Cry 5”, grę która swoją premierę ma 8 marca 2019 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s